• . info@inokids.com
  • . 0 (555) 299 57 36

Deney Atölyesi

Deney Atölyemizde: Geleceğin bilim insanlarını , doktorlarını, fizikçilerini, kimyacılarını, kimyagerlerini, biyologlarını, biyokimyagerlerini ve genetikçilerini yetiştirmeyi amaçladık.Çocuklarımız bu atölyede deneyerek,yaparak, uygulayarak eğitim alacak; eğitimin dışında değil oyunun tam da içerisinde aktif olacaklardır.

Çocuğunuz bilime meraklı mı? Keşfetmeyi ve sorgulamayı seviyor mu? Mutfağa gidip siz yokken mutfak malzemlerini birbirine karıştırıp yeni şeyler deniyor mu?

Hemen hemen tüm çocuklarda bu soruların cevabı "evet" dir.Çünkü doğumdan ölüme kadar biz insanlar meraklı ve keşifci canlılarız.

Peki ülkemizde neden bilime merak fazla değil?

Bu sorunun cevabı aslında yukardaki cevapla bağlantılı.Meraklı bir şekilde dünyayı sorgulayan ve keşfetmeye çalışan çocuklarımızın sorularına ne kadar cevap verdik? veya keşfetme arzularını ne kadar giderebildik? Mutfağa girdiğinde ve birşeyleri keşfetmeye çalıştığında onlara kızdık mı yoksa normal diyerek onları cesaretlendirdik mi? 

Ve sonrasında okula başlayan çocuğumuz okul ortamında fen bilgisi derslerinde teorik bilgiden farklı olarak keşfetme arzusunu giderebildi mi?

Tüm bu soruların cevabını verdiğimizde bilime olan durumumuzu özetlemiş oluruz.

İnokids olarak bizim yapmak istediğimiz ise doğduktan itibaren meraklı,keşfeden ve sorgulayan çocuklara istedikleri ortamı sunmak.Aslında biz farklı bir şey yapmıyoruz! Yaptığımız doğası gereği davranan çocuklara doğal bir ortam oluşturmak.

Diğer Atölyeleri İncele


ŞUBELERİMİZ

İstanbul/Bahçelievler Şube:

Bahçelievler Mah. Çalışlar Caddesi Ihlamur Sokak No:2 Kat:1 Daire:4 Bahçelievler/İstanbul

İstanbul/Bostancı Şube:

Prof.Dr.Ali Nihat Tarlan Caddesi 43/11 Bostancı-Kadıköy/İstanbul

Elazığ/Merkez Şube:

Cumhuriyet Mahallesi 152. Sok No:9/2 Meridyen Plaza Merkez/Elazığ

E-BÜLTEN
E-Bültene Abone Olun!
Yeniliklerden ilk siz haberdar olun!
Sizi Tanıyalaım!

E-Bültene Başarıyla Eklendiniz.
SOSYAL AĞLAR

Copyright © 2016   •   INOKIDS   •   Tüm Hakları Saklıdır