• . info@inokids.com
  • . 0 (555) 299 57 36
Buradasınız :

Eğitim Modelimiz

 

Klasik eğitim modelinde öğrenci yerine öğretmen merkezdedir. Öğretmen yapan ve uygulayan öğrenci ise izleyen konumundadır. Geleceği inşa edecek çocuklar ve gençlerin yapan, uygulayan, üreten, öz güveni olan, kodlamayı bilen, bilimsel süreç becerilerine ve problem çözme becerilerine sahip olması gerektiğine inanmaktayız.Bu bağlamda bu eğitim modelimizi oluşturduk.

Kurumumuza kayıt olmak isteyen her öğrenciye mutlaka deneme dersi yapıyoruz. Çocuğumuzun yeteneği,yeterliliği, ilgi düzeyi bu alanlarda var mı bunları gözlemliyor ve bir taslak rapor oluşturuyoruz. Eğer uygun bulursak kayıt alıyor aksi takdirde başka alanlara yönlendiriyoruz. Bu yöntem aile için zaman ve maddi kayıp yaşanmasına engel olmakla beraber bizim için ise sınıflarımızdaki ders verimliliğinin üst düzey yaşanmasını sağlıyor. İlham aldığımız ve oluşturmaya çalıştığımız model ise Einstein'nın sözünde özetlenmiş:

Herkes bir dahidir.Ancak bir balığı onun ağaca tırmanma yeteneğiyle ölçmeye kalkarsanız, balık tüm hayatını kendisinin aptal olduğunu düşünerek yaşayacaktır.

Albert Einstein

 

Robotik Eğitim Atölyemizde: Geleceğin robot mühendislerini , sistem mühendislerini, elektronik mühendislerini, yazılım mühendislerini yetiştirmeyi amaçladık.Şimdiden temel düzeyde bu becerileri kazanan ve üstüne koyarak ilerleyen çocuklarımız ve gençlerimizi göreceğiz.

 

Bilişim Atölyemizde: Geleceğin bilgisayar mühendislerini, yazılım mühendislerini, teknoloji mühendislerini ve sistem mühendislerini yetiştirmeyi amaçladık.Gelecekte ne iş yapıyor oluyorsak olalım kesinlikle yazılım bilgimiz ve kodlama bilgimizin olması gerekli.Bu gerçeği düşündüğümüzde çocuklar ve gençlerimizin şimdiden yazılımın alt yapısını öğrenmeleri onlar için mükemmel kapılar açacaktır.

 

Deney Atölyemizde: Geleceğin bilim insanlarını , doktorlarını, fizikçilerini, kimyacılarını, kimyagerlerini, biyologlarını, biyokimyagerlerini ve genetikçilerini yetiştirmeyi amaçladık.Her hafta farklı bir deneyi tasarlayıp yapacak olan çocuklar ve gençlerimiz deneyerek,yaparak, uygulayarak eğitimde dışarda değil oyunun tam da içerisinde aktif olacaklardır.

 

Hayal Atölyemizde: Geleceği inşa edecek olanlar kesinlikle hayalperest insanlar olacaktır.Amacımız, hayal dünyasının sonsuz ve uçsuz bucaksız olduğu çocuklarımız ve gençlerimizin hayal dünyasını şekillendirmek değil yön vermek olmalıdır.Çoğu veli ve ebeveyn çocukluklarında hayal dünyasında kim bilir neler düşünmekteydi. Fakat sonrasında eğitim sistemi bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek yerine hayalci olmamayı öğretti. O hayal dünyasının mükemmel ve sonsuzluğu kim bilir neler ortaya çıkaracaktı. İşte tüm bunlardan dolayı çocuklar ve gençlerimizin hayallerine yön vermeyi istiyoruz. Hayal Atölyemizde çocuklar ve gençlerimiz gelip hayallerini bize anlatacaklar. Belki yazdığı bir senaryo veya hikayeyi, belki tasarlamak istediği bir robotu, belki tasarlamak istediği bir bilgisayarı, belki bulmak istediği bir çevre problemini, belki çözmek istediği bir ekolojik sorunu, belki insanları mutlu edecek bir etkinliği, belki hayvanların sorunlarına çözüm olacak bir yapıyı, belki yapmak istediği bir yemeği... hayal dünyası sonsuzdur demiştik dimi bakın bizim bile yazacağımız o kadar çok hayal var ki. Tabi ki çocuklar ve gençlerimizin hayalleri kadar mükemmel olamaz. Ve biz bu kurulan hayalleri gerçekleştirmesi için o çocuk ve gencimize yönder olacağız. Birlikte planlayacağız, birlikte araştıracağız, birlikte kurgulayacağız ve birlikte uygulayacağız.Hayallerinin peşinde koşarken karşısında değil hep yanında olacağız!

 

Ödev Atölyemizde ve Özel Ders Atölyemizde: Çocuklarımız ve gençlerimiz okul çıkışında eğitim merkezimize gelecekler. Okulda verilen ödevlerini merkezimizde eğitmenlerimiz eşliğinde yapacaklar. Ödevlerini yaparken eğitmenlerimiz ve öğretmenlerimiz birebir müdahalede bulunmayacaklar.Sadece öğrenciye yol gösterecek.Takıldığı noktalarda öğrenciye o konuyla ilgili tekrar anlatımları olacak ve öğrencinin konuyu hatırlaması sağlanacak. Eksik bilgi ve öğrenmeyle ilgili sorun tespit edilirse o konuyla ilgili özel ders uygulaması yapılacak.

Bu atölyemizde amaç akşam çocuğumuz ve gencimiz eve gittiğinde okulla ilgili, dersle ilgili bağlantısını koparmak ve zihnini özgür bırakmasını sağlamaktır! Hangimiz işten sonra akşam evde işle ilgili birşeylerle uğraşmak isteriz ki?

Aynı mantıkla haftaiçi ödevlerini ve ders çalışmasını yapan öğrencimiz için haftasonu da öğrencimizin zihnini rahat bırakacağız! Haftasonları gelecek kariyeri için diğer atölye çalışmalarımıza katılmalarını veya spor, müzik, resim gibi etkinlik ve kurslara gitmelerini önermekteyiz.

 

 

 

 


NERDEYİZ

ADRES

 

TELEFON

E-POSTA

:
 

:

:

Bahçelievler Mah. Çalışlar Caddesi Ihlamurlu Sokak

No:2 Kat:1 Daire:4 Bahçelievler/İstanbul

0 555 299 57 36

info@inokids.com 

 

E-BÜLTEN
E-Bültene Abone Olun!
Yeniliklerden ilk siz haberdar olun!
Sizi Tanıyalaım!

E-Bültene Başarıyla Eklendiniz.
SOSYAL AĞLAR

Copyright © 2016   •   INOKIDS   •   Tüm Hakları Saklıdır