Veli Girişi
  • . 0 (850) 4665437   (0 850 INOKIDS)
  • . info@inokids.com
  •  
Buradasınız :

Eğitim Modelimiz

 

Klasik eğitim modelinde öğrenci yerine öğretmen merkezdedir. Öğretmen yapan ve uygulayan öğrenci ise izleyen konumundadır. Geleceği inşa edecek çocuklar ve gençlerin yapan, uygulayan, üreten, öz güveni olan, kodlamayı bilen, bilimsel süreç becerilerine ve problem çözme becerilerine sahip olması gerektiğine inanmaktayız.Bu bağlamda bu eğitim modelimizi oluşturduk.

Kurumumuza kayıt olmak isteyen her öğrenciye mutlaka deneme dersi yapıyoruz. Çocuğumuzun yeteneği,yeterliliği, ilgi düzeyi bu alanlarda var mı bunları gözlemliyor ve bir taslak rapor oluşturuyoruz. Eğer uygun bulursak kayıt alıyor aksi takdirde başka alanlara yönlendiriyoruz. Bu yöntem aile için zaman ve maddi kayıp yaşanmasına engel olmakla beraber bizim için ise sınıflarımızdaki ders verimliliğinin üst düzey yaşanmasını sağlıyor. İlham aldığımız ve oluşturmaya çalıştığımız model ise Einstein'nın sözünde özetlenmiş:

Herkes bir dahidir.Ancak bir balığı onun ağaca tırmanma yeteneğiyle ölçmeye kalkarsanız, balık tüm hayatını kendisinin aptal olduğunu düşünerek yaşayacaktır.

Albert Einstein

 

Robotik Atölyemizde: Geleceğin robot mühendislerini , sistem mühendislerini, elektronik mühendislerini, yazılım mühendislerini yetiştirmeyi amaçladık.Şimdiden temel düzeyde bu becerileri kazanan ve üstüne koyarak ilerleyen çocuklarımız ve gençlerimizi göreceğiz. 

Kodlama Atölyemizde: Geleceğin bilgisayar mühendislerini, yazılım mühendislerini, teknoloji mühendislerini ve sistem mühendislerini yetiştirmeyi amaçladık.Gelecekte ne iş yapıyor oluyorsak olalım kesinlikle yazılım bilgimiz ve kodlama bilgimizin olması gerekli.Bu gerçeği düşündüğümüzde çocuklar ve gençlerimizin şimdiden yazılımın alt yapısını öğrenmeleri onlar için mükemmel kapılar açacaktır.

Deney Atölyemizde: Geleceğin bilim insanlarını , doktorlarını, fizikçilerini, kimyacılarını, kimyagerlerini, biyologlarını, biyokimyagerlerini ve genetikçilerini yetiştirmeyi amaçladık.Çocuklarımız bu atölyede deneyerek,yaparak, uygulayarak eğitim alacak; eğitimin dışında değil oyunun tam da içerisinde aktif olacaklardır.

3D Tasarım Atölyemizde: Geleceğin mimarları,inşaat mühendisleri,tasarımcıları, endüstriyel tasarımcıları,3D Oyun Geliştiricileri,3D Animasyon Uzmanlarını yetiştirmek amacındayız. Şimdiye kadar hem eğitimde olsun hem de iş dünyasında olsun herşeyi 2 boyut da görüyorduk.Artık yeni dünyada tüm sektörlerde iş yapış şekli 3 Boyutlu Modellemelerle olmaktadır.Şimdiden bu yeni iş yapış şekline çocuklarımızı hazırlamalıyız.

Akıl Oyunları Atölyemizde: Geleceğin iş dünyasının olmazsa olmazlarından ve günümüz eğitim sisteminin bu ihtiyaca karşılık veremediği sistematik düşünme becerisi,stratejik düşünme becerisi,problem çözme becerisi,2 aşamalı düşünme yeteneği,3 boyutlu düşünme becerisi gibi yetenekleri kazanmalarını amaçlamaktayız.

Mobil Uygulama Atölyemizde; Geleceğin Uygulama Geliştiricilerini yetiştirmek amacındayız.Çocuklarımız gelecekte bu uygulamaları geliştirecek veya uygulama geliştiren şirketlerde çalışacaklar.Daha önemlisi hangi mesleği yapıyor olursa olsunlar kesinlikle bu teknolojileri anlıyor ve geliştiriyor olmak zorundalar.

Oyun Programlama Atölyemizde; Geleceğin oyun geliştiricileri, simülasyon uzmanları,arttırılmış gerçek geliştiricileri ve sanal gerçeklik alanında uzmanlar yetiştirmek amacındayız.Oyun programlama, oyun geliştirme işleminin bir alt konusudur. Profesyonel bir oyun için birçok nitelik ve yazılım bilgisi gerekir. Bunlar Yapay Zeka, veritabanı, fizik, ses programlama, simülasyon, modelleme ve grafiktir.Bunların hepsini temel düzeyde biliyor olmaları bizim için önemli 
 
Mucit Atölyemizde; Geleceğin mucitlerini yetiştirmek amacındayız.Ortaya inovatif ürünler koyabilen,üreten ve katma değer yaratan bireyler oluşturma amacındayız.

 

 

 


GENEL MERKEZ

Mecidiyeköy Yolu Caddesi

No:12 Trump Tower Kat:4

Daire:405 İç Kapı No:221

Şişli / İstanbul

 


E-BÜLTEN
E-Bültene Abone Olun!
Yeniliklerden ilk siz haberdar olun!
Sizi Tanıyalım!

E-Bültene Başarıyla Eklendiniz.
SOSYAL AĞLAR

Copyright © 2016-2023   •   INOKIDS   •   Tüm Hakları Saklıdır